SDL-108-TT-11
SDL-108-TT-11 Samtec Inc.
sdl.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN RCPT 16POS 0.1 TIN PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.108" (2.75mm)
Insulation Height: 0.132" (3.35mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16POS 0.1 TIN PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.108" (2.75mm), Insulation Height: 0.132" (3.35mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.