SDM30-48S5
SDM30-48S5 MEAN WELL
SDM30-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
DC/DC Converters - Through Hole 25W 48Vin 5Vout 5A
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 25W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.63" H (50.8mm x 50.8mm x 16.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 5A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Інші пропозиції SDM30-48S5
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SDM30-48S5
Код товару: 26635
Додати до обраних Обраний товар
SDM30-spec.pdf Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності
SDM30-48S5 SDM30-48S5 Виробник : MEAN WELL SDM30-spec.pdf DC/DC, 30W, Вход: 36-72VDC, Выход: +5V/5А, изоляция 1000VDC, корпус 50,8х50,8х16,0мм, -25...+85 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю від 15-60 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SDM30-48S5 SDM30-48S5 Виробник : MEAN WELL SDM30-spec.pdf DC/DC, 30W, Вход: 36-72VDC, Выход: +5V/5А, изоляция 1000VDC, корпус 50,8х50,8х16,0мм, -25...+85 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
SDM30-48S5 SDM30-48S5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SDM30-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 25W
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.63" H (50.8mm x 50.8mm x 16.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Description: Converter: DC/DC; 25W; Uin: 36÷72VDC; Uout: 5VDC; Iout: 5A; THT; SDM30
Type of converter: DC/DC
Power: 25W
Input voltage: 36...72V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 5A
Mounting: THT
Manufacturer series: SDM30
Body dimensions: 50.8x50.8x16mm
Efficiency: 80%
Operating temperature: -25...85°C
Switching frequency: 225kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 1
Dimensions: 2"x2"