SDR-480P-48
SDR-480P-48 MEAN WELL
Short_Form_din.pdf SDR-480P-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 48VDC; 10A; 90÷264VAC
Kind of power supply: for DIN rail
Mounting: for DIN rail mounting
Caution!: rated parameters obtained at full load
Manufacturer series: SDR-480P
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -25...70°C
Body dimensions: 85.5x125.2x128.5mm
Number of outputs: 1
Output current: 10A
Output voltage: 48V DC
Output voltage range: 48...55V DC
Power: 480W
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Efficiency: 94%
Kind of case: 984A
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 203 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 48VDC; 10A; 90÷264VAC, Kind of power supply: for DIN rail, Mounting: for DIN rail mounting, Caution!: rated parameters obtained at full load, Manufacturer series: SDR-480P, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -25...70°C, Body dimensions: 85.5x125.2x128.5mm, Number of outputs: 1, Output current: 10A, Output voltage: 48V DC, Output voltage range: 48...55V DC, Power: 480W, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Efficiency: 94%, Kind of case: 984A, Additional functions: active PFC; output voltage correctness indication (NO contact); parallel function, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SDR-480P-48 SDR-480P-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SDR-480P-spec.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CE, cULus, TUV
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 127V
DC Voltage - Input (Max): 370V
на замовлення 115 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
SDR-480P-48 SDR-480P-48 Виробник : MEAN WELL SDR-480P-spec.pdf DIN Rail Power Supplies 480W 48V 10A ACTIVE PFC FUNCTION
на замовлення 34 шт:
SDR-480P-48 SDR-480P-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. sdr480spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 10A 480W 11-Pin
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 140 шт:
SDR-480P-48 SDR-480P-48 Виробник : MEAN WELL SDR-480P-spec.pdf Description: MEAN WELL - SDR-480P-48 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 480 W, 48 V, 10 A
tariffCode: 85044083
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: SDR-480P Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 480W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 29 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
SDR-480P-48 Виробник : MEAN WELL SDR-480P-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 88-264 VAC/124-370VDC, Вихід: 48В/10A, DIN-rail, розміри 85,5х125,2х128,5 мм, -25...+70C, Parallel operation Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
SDR-480P-48 Виробник : MEAN WELL SDR-480P-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 88-264 VAC/124-370VDC, Вихід: 48В/10A, DIN-rail, розміри 85,5х125,2х128,5 мм, -25...+70C, Parallel operation Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт