SDURF10P100B
SDURF10P100B SMC Diode Solutions
SDURF10P100B%20N2130%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE STD 1000V 10A ITO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 100 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V
на замовлення 638 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STD 1000V 10A ITO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 100 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V.
Інші пропозиції SDURF10P100B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SDURF10P100B Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS SDURF10P100B.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 1kV; 10A; tube; TO220FP-2; Ufmax: 1.8V; 100ns
Type of diode: rectifying
Case: TO220FP-2
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 1kV
Load current: 10A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 1.8V