SDURK10Q60
SDURK10Q60 SMC Diode Solutions
SDURK10Q60%20N2177%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE GEN PURP 600V 10A ITO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 25 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.3 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V