Продукція > BOURNS INC. > SF-0402FP0375F-2
SF-0402FP0375F-2
SF-0402FP0375F-2 Bourns Inc.
SF-0402FPxxxF_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 375MA 35VDC 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 90°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 375 mA
Voltage Rating - DC: 35 V
Melting I²t: 0.0036
на замовлення 20000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOURNS - SF-0402FP0375F-2 - Sicherung zur Oberflächenmontage, 375 mA, Flink, 35 V, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85361010, Schaltvermögen DC-Strom: 35A, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Nennspannung V AC: -, Nennspannung, V DC: 35VDC, Auslöseverhalten: Flink, Bauform - Sicherung: 0402 [Metrisch 1005], Schaltvermögen AC-Strom: -, euEccn: NLR, Sicherungsstrom: 375mA, Produktpalette: SinglFuse SF-0402FPxxxF, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SF-0402FP0375F-2 SF-0402FP0375F-2 Виробник : Bourns sf_0402fp_f.pdf Surface Mount Fuses .375A 32V FAST ACTING
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
SF-0402FP0375F-2 SF-0402FP0375F-2 Виробник : Bourns Inc. SF-0402FPxxxF_Series.pdf Description: FUSE BOARD MNT 375MA 35VDC 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Current Rating (Amps): 375 mA
Voltage Rating - DC: 35 V
Melting I²t: 0.0036
Мінімальне замовлення: 6
SF-0402FP0375F-2 SF-0402FP0375F-2 Виробник : BOURNS SF-0402FPxxxF_Series.pdf Description: BOURNS - SF-0402FP0375F-2 - Sicherung zur Oberflächenmontage, 375 mA, Flink, 35 V, 0402 [Metrisch 1005]
tariffCode: 85361010
Schaltvermögen DC-Strom: 35A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Nennspannung V AC: -
Nennspannung, V DC: 35VDC
Auslöseverhalten: Flink
Bauform - Sicherung: 0402 [Metrisch 1005]
Schaltvermögen AC-Strom: -
euEccn: NLR
Sicherungsstrom: 375mA
Produktpalette: SinglFuse SF-0402FPxxxF
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 54 шт:
Мінімальне замовлення: 14
tariffCode: 85361010
Schaltvermögen DC-Strom: 35A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Nennspannung V AC: -
Nennspannung, V DC: 35VDC
Auslöseverhalten: Flink
Schaltvermögen AC-Strom: -
euEccn: NLR
Sicherungsstrom: 375mA