Продукція > BOURNS > SF-0603FP0375F-2
SF-0603FP0375F-2
SF-0603FP0375F-2 BOURNS
sf-0603fp-f.pdf?sfvrsn=2fb870f6_12
Виробник: BOURNS
Description: BOURNS - SF-0603FP0375F-2 - Sicherung zur Oberflächenmontage, Dünnschicht, 375 mA, Flink, 65 VDC, 0603 [Metrisch: 1608]
tariffCode: 85361010
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Schaltvermögen AC-Strom: 13A
Nennspannung, V DC: 65VDC
Sicherungsstrom: 375mA
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schaltvermögen DC-Strom: 50A
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 1768 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOURNS - SF-0603FP0375F-2 - Sicherung zur Oberflächenmontage, Dünnschicht, 375 mA, Flink, 65 VDC, 0603 [Metrisch: 1608], tariffCode: 85361010, Schaltvermögen DC-Strom: 50A, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Nennspannung V AC: -, Nennspannung, V DC: 65VDC, Auslöseverhalten: Flink, Bauform - Sicherung: 0603 [Metrisch: 1608], Schaltvermögen AC-Strom: 13A, euEccn: NLR, Sicherungsstrom: 375mA, Produktpalette: SinglFuse SF-0603FPxxxF, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SF-0603FP0375F-2 SF-0603FP0375F-2 Виробник : Bourns Inc. sf-0603fp-f.pdf?sfvrsn=2fb870f6_12 Description: FUSE BRDMT 375MA 65VAC/65DC 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.30mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 90°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 13A AC, 50A DC
Current Rating (Amps): 375 mA
Voltage Rating - AC: 65 V
Voltage Rating - DC: 65 V
Melting I²t: 0.004
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
SF-0603FP0375F-2 SF-0603FP0375F-2 Виробник : BOURNS 2619498.pdf Description: BOURNS - SF-0603FP0375F-2 - Sicherung zur Oberflächenmontage, Dünnschicht, 375 mA, Flink, 65 VDC, 0603 [Metrisch: 1608]
tariffCode: 85361010
Schaltvermögen DC-Strom: 50A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Nennspannung V AC: -
Nennspannung, V DC: 65VDC
Auslöseverhalten: Flink
Bauform - Sicherung: 0603 [Metrisch: 1608]
Schaltvermögen AC-Strom: 13A
euEccn: NLR
Sicherungsstrom: 375mA
Produktpalette: SinglFuse SF-0603FPxxxF
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 528 шт:
Мінімальне замовлення: 18
Мінімальне замовлення: 7
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Current Rating (Amps): 375 mA
Voltage Rating - AC: 65 V
Voltage Rating - DC: 65 V