SF2004PT
SF2004PT Taiwan Semiconductor Corporation
SF2001PT SERIES_I2103.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE GEN PURP 200V 20A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 175pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
на замовлення 897 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 200V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 175pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Інші пропозиції SF2004PT
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SF2004PT SF2001PT SERIES_I2103.pdf
на замовлення 8600 шт:
SF2004PT SF2004PT Виробник : Taiwan Semiconductor SF2001PT_SERIES_I2103-2822192.pdf Rectifiers 35ns, 20A, 200V, Super Fast Recovery Rectifier