SF2005GH
SF2005GH Taiwan Semiconductor Corporation
SF2001G SERIES_I2104.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARRAY GP 300V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 300 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 978 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 300V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 300 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції SF2005GH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SF2005GH SF2005GH Виробник : Taiwan Semiconductor SF2001G SERIES_I2104.pdf Rectifiers 35ns, 20A, 300V, Super Fast Recovery Rectifier
товару немає в наявності
SF2005GH Виробник : TAIWAN SEMICONDUCTOR SF2001G SERIES_I2104.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 300V; 10Ax2; TO220AB; 35ns
Semiconductor structure: common cathode; double
Features of semiconductor devices: superfast switching
Case: TO220AB
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Reverse recovery time: 35ns
Load current: 10A x2
Max. load current: 20A
Max. off-state voltage: 300V