SFV20R-4STE1LF
SFV20R-4STE1LF Amphenol ICC (FCI)
gs-12-645.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC TOP 20POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.071" (1.80mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC TOP 20POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 20, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.071" (1.80mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Cable End Type: Notched, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top, Part Status: Obsolete.
Інші пропозиції SFV20R-4STE1LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFV20R-4STE1LF SFV20R-4STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) gs-12-645.pdf Description: CONN FPC TOP 20POS 0.5MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 20
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Slide Lock
FFC, FCB Thickness: 0.33mm