SFV26R-2STE1LF
SFV26R-2STE1LF Amphenol ICC (FCI)
gs-12-645.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC TOP 26POS 0.5MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 26
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.071" (1.80mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 26POS 0.5MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 26, Pitch: 0.020" (0.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.071" (1.80mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top.
Інші пропозиції SFV26R-2STE1LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFV26R-2STE1LF SFV26R-2STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) gs-12-645.pdf Description: CONN FFC FPC TOP 26POS 0.5MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 50V
Number of Positions: 26
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Slide Lock