SFW10S-2STME1LF
SFW10S-2STME1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW10S-2STME1LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 1 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-S Series, tariffCode: 85366930, rohsCompliant: YES, FFC/FPC-Dicke: 0.3mm, Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktmaterial: Phosphorbronze, Ausführung: Buchse, usEccn: EAR99, Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e), euEccn: NLR, Kontaktposition: Oben, Produktpalette: FCI SFW-S Series, productTraceability: No, Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, gerade, Anzahl der Reihen: 1 Reihe, Rastermaß: 1mm, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW10S-2STME1LF SFW10S-2STME1LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS AFCI-S-A0001131768-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW10S-2STME1LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 1 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-S Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FCI SFW-S Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
Кількість Ціна
SFW10S-2STME1LF SFW10S-2STME1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf FFC & FPC Connectors 10P TOP SMT ZIF W/ MOUNTING PLATE
Мінімальне замовлення: 7
SFW10S-2STME1LF SFW10S-2STME1LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW10S-2STME1LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 1 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-S Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 543 шт:
Мінімальне замовлення: 16
SFW10S-2STME1LF SFW10S-2STME1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.33mm