Продукція > AMPHENOL FCI > SFW11S-2STME1LF
SFW11S-2STME1LF
SFW11S-2STME1LF Amphenol FCI
sfw_s-2st_e1lf.pdf
Виробник: Amphenol FCI
FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 11 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, with Mount Plate
на замовлення 1419 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC VERT 11POS 1MM SMD, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 11, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW11S-2STME1LF SFW11S-2STME1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) sfw_s-2st_e1lf.pdf Description: CONN FFC FPC VERT 11POS 1MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 11
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
на замовлення 5 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 11
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.33mm