SFW12R-5STE1LF
SFW12R-5STE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN CIC BOTTOM 12POS 1MM R/A
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 12
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Kinked Pin
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: CIC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN CIC BOTTOM 12POS 1MM R/A, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 12, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Kinked Pin, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: CIC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW12R-5STE1LF SFW12R-5STE1LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW12R-5STE1LF - CONNECTOR, CIC, R/A, 12POS, 1ROW, 1MM
tariffCode: 0
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Tin Plated Contacts
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphor Bronze
Ausführung: Receptacle
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Bottom
Produktpalette: SFW-R Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: Surface Mount
Anzahl der Reihen: 1 Row
Rastermaß: 1mm
directShipCharge: 25
Кількість Ціна
SFW12R-5STE1LF SFW12R-5STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf Description: CONN CIC BOTTOM 12POS 1MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 12
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Kinked Pin
Locking Feature: Slide Lock