SFW15R-1STE1
SFW15R-1STE1 Amphenol ICC (FCI)
sfw12.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 15POS 1MM RA
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin Alloy
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 15
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 15POS 1MM RA, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin Alloy, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 15, Pitch: 0.039" (1.00mm), Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.