SFW16R-2STE9LF
SFW16R-2STE9LF AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
sfw.pdf
Виробник: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW16R-2STE9LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, abgewinkelt, 1 mm, 16 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-R
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 16Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FCI SFW-R
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 39 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 31
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 16POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 16, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW16R-2STE9LF SFW16R-2STE9LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 10116434.pdf Description: CONN FFC FPC TOP 16POS 1MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 16
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Part Status: Active
на замовлення 249 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
SFW16R-2STE9LF SFW16R-2STE9LF Виробник : Amphenol FCI sc-sfw14-1298312.pdf FFC & FPC Connectors 16P SIDE ENTRY SMT 1MM UPPER CONTACT
на замовлення 475 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 16
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Slide Lock