SFW16S-2STAE1LF
SFW16S-2STAE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC VERT 16POS 1MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
Part Status: Active
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC VERT 16POS 1MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW16S-2STAE1LF SFW16S-2STAE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: CONN FPC VERT 16POS 1MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Flat Flex Type: FPC
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
SFW16S-2STAE1LF SFW16S-2STAE1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 16 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, Gold plating