SFW18R-1STAE1LF
SFW18R-1STAE1LF Amphenol ICC (FCI)
sfw12alf.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC BOTTOM 18POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
Part Status: Active
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 18POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 18, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW18R-1STAE1LF SFW18R-1STAE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) sfw12alf.pdf Description: CONN FPC BOTTOM 18POS 1MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Locking Feature: Slide Lock
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
SFW18R-1STAE1LF SFW18R-1STAE1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm-1530999.pdf FFC & FPC Connectors 18P SIDE ENTRY ZIF RA