SFW18R-1STE1LF
SFW18R-1STE1LF Amphenol ICC (FCI)
sfw12lf.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 18POS 1MM RA
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
на замовлення 854 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC BOTTOM 18POS 1MM RA, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 18, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW18R-1STE1LF SFW18R-1STE1LF Виробник : Amphenol FCI sfw12lf.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 18 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free.
на замовлення 3089 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
SFW18R-1STE1LF SFW18R-1STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) sfw12lf.pdf Description: CONN FFC FPC BOTTOM 18POS 1MM RA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder