SFW18S-2STE1LF
SFW18S-2STE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Kinked Pin
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled
Cable End Type: Straight or Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
Part Status: Active
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 18, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Kinked Pin, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled, Cable End Type: Straight or Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW18S-2STE1LF SFW18S-2STE1LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW18S-2STE1LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 1 mm, 18 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-S Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.33mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 18Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
Produktpalette: FCI SFW-S Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
Кількість Ціна
SFW18S-2STE1LF SFW18S-2STE1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 18 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Мінімальне замовлення: 7
SFW18S-2STE1LF SFW18S-2STE1LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS AFCI-S-A0001131768-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - SFW18S-2STE1LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, 1 mm, 18 Kontakt(e), Buchse, FCI SFW-S Series
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.33mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Kontaktposition: Oben
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 767 шт:
Мінімальне замовлення: 17
SFW18S-2STE1LF SFW18S-2STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Kinked Pin
FFC, FCB Thickness: 0.30mm