SFW24R-2STE1LF
SFW24R-2STE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Kinked Pin
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Straight or Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Part Status: Active
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 24, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Kinked Pin, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Straight or Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW24R-2STE1LF SFW24R-2STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf Description: CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Kinked Pin
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Flat Flex Type: FFC, FPC
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
SFW24R-2STE1LF SFW24R-2STE1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 24 Position, Top side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free.
Мінімальне замовлення: 5
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.33mm
Kontaktüberzug: Tin Plated Contacts
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphor Bronze
isCanonical: Y
Ausführung: Receptacle
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 24Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: Top
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: Surface Mount
Anzahl der Reihen: 1 Row
Rastermaß: 1mm