Продукція > AMPHENOL FCI > SFW24S-2STE1LF
SFW24S-2STE1LF
SFW24S-2STE1LF Amphenol FCI
flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf
Виробник: Amphenol FCI
FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 24 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
на замовлення 1901 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC VERT 24POS 1MM SMD, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 24, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided.
Інші пропозиції SFW24S-2STE1LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW24S-2STE1LF SFW24S-2STE1LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf Description: CONN FFC FPC VERT 24POS 1MM SMD
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm