Продукція > MEAN WELL > SGA60E12-P1J
SGA60E12-P1J
SGA60E12-P1J MEAN WELL
SGA60E.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 5A; 60W; 88%; SGA60E
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Power: 60W
Output voltage: 12V DC
Supply voltage: 90...264V AC
Body dimensions: 93.5x35x51.5mm
Manufacturer series: SGA60E
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -20...50°C
Efficiency: 88%
Connector variant: straight
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Connectors for the country: Europe
Polarisation: positive inner pin
Kind of output connector: 5,5/2,1
Maximum output current: 5A
Length of output cable: 1m
на замовлення 37 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 5A; 60W; 88%; SGA60E, Type of power supply: switching, Kind of power supply: mains; plug-in, Power: 60W, Output voltage: 12V DC, Supply voltage: 90...264V AC, Body dimensions: 93.5x35x51.5mm, Manufacturer series: SGA60E, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -20...50°C, Efficiency: 88%, Connector variant: straight, Operating modes: constant voltage, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Connectors for the country: Europe, Polarisation: positive inner pin, Kind of output connector: 5,5/2,1, Maximum output current: 5A, Length of output cable: 1m.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SGA60E12-P1J SGA60E12-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. SGA60E-spec.pdf Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.68" L x 1.38" W x 2.03" H (93.5mm x 35.0mm x 51.5mm)
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 39.4" (1.00m)
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Fixed Blade
Approval Agency: CB, CE, GS
Form: Wall Mount (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 5A
Input Connector: CEE 7/16
Region Utilized: Europe
No Load Power Consumption: 150mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
на замовлення 243 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
SGA60E12-P1J SGA60E12-P1J Виробник : MEAN WELL SGA60E-spec.pdf Wall Mount AC Adapters 60W 12V 5A Euro Plug Level VI