SGL2-100-3G
SGL2-100-3G DIOTEC SEMICONDUCTOR
sgl2-40-3g.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; MiniMELF plastic; SMD; 100V; 2A
Type of diode: Schottky rectifying
Case: MiniMELF plastic
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 2A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.79V
Max. forward impulse current: 20A
Kind of package: reel; tape
Capacitance: 105pF
на замовлення 2060 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO213AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-213AA (MINIMELF), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 100 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SGL2-100-3G SGL2-100-3G Виробник : Diotec Semiconductor sgl2-40-3g.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO213AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-213AA (MINIMELF)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 100 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-213AA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
товару немає в наявності
SGL2-100-3G SGL2-100-3G Виробник : Diotec Semiconductor sgl2-40-3g.pdf Schottky Diodes & Rectifiers Schottky, MiniMelf, 100V, 2A