SGP30N60 INFINEON
INFNS14175-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: INFINEON
09+
на замовлення 5030 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT, 41A, 600V, N-CHANNEL, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 44ns/291ns, Switching Energy: 1.29mJ, Test Condition: 400V, 30A, 11Ohm, 15V, Gate Charge: 140 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 41 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 112 A, Power - Max: 250 W.
Інші пропозиції SGP30N60
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SGP30N60
Додати до обраних Обраний товар
INFNS14175-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Транзистори > IGBT
товару немає в наявності
товару немає в наявності
SGP30N60 SGP30N60 Виробник : Infineon Technologies INFNS14175-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IGBT, 41A, 600V, N-CHANNEL
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 44ns/291ns
Switching Energy: 1.29mJ
Test Condition: 400V, 30A, 11Ohm, 15V
Gate Charge: 140 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 41 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 112 A
Power - Max: 250 W
SGP30N60 SGP30N60 Виробник : Infineon Technologies infineon_05042021_SGP30N60-2322622.pdf IGBT Transistors FAST IGBT NPT TECH 600V 30A