SHP-10K-55L
SHP-10K-55L MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=SHP-10K-HV
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 55V 7.205KW
Power (Watts): 7.205kW
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off
Packaging: Box
Size / Dimension: 17.76" L x 8.50" W x 3.29" H (451.0mm x 216.0mm x 83.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 340 ~ 530 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 94.5%
Voltage - Output 1: 55V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 131 A
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 55V 7.205KW, Power (Watts): 7.205kW, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Packaging: Box, Size / Dimension: 17.76" L x 8.50" W x 3.29" H (451.0mm x 216.0mm x 83.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 340 ~ 530 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA, Efficiency: 94.5%, Voltage - Output 1: 55V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 131 A.
Інші пропозиції SHP-10K-55L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SHP-10K-55L SHP-10K-55L Виробник : MEAN WELL SHP-10K-HV-spec.pdf AC/DC, 7200W, Вхід: 3x340-530VAC, Вихід: 55V/131A, габарити 460x211x83.5 мм, -30...+70 С, водяне охолодження Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SHP-10K-55L SHP-10K-55L Виробник : MEAN WELL SHP-10K-HV-spec.pdf AC/DC, 7200W, Вхід: 3x340-530VAC, Вихід: 55V/131A, габарити 460x211x83.5 мм, -30...+70 С, водяне охолодження Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SHP-10K-55L Виробник : MEAN WELL SHP-10K-HV-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in; 10kW; 55VDC; OUT: 1
Manufacturer series: SHP-10K-HV
Operating temperature: -30...70°C
Kind of power supply: for building in
Type of power supply: switching
Power: 10kW
Number of outputs: 1
Output voltage: 55V DC