SI01P10-TP
SI01P10-TP MCC (Micro Commercial Components)
SI01P10(SOT-23).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: MOSFET P-CH 100V 1A SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 800mOhm @ 1A, 10V
Power Dissipation (Max): 770mW
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: SOT-23
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 3.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 388 pF @ 40 V
на замовлення 42000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 1A SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1A (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 800mOhm @ 1A, 10V, Power Dissipation (Max): 770mW, Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: SOT-23, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 3.2 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 388 pF @ 40 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SI01P10-TP SI01P10-TP Виробник : MCC (Micro Commercial Components) SI01P10(SOT-23).pdf Description: MOSFET P-CH 100V 1A SOT23
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Power Dissipation (Max): 770mW
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
SI01P10-TP Виробник : NXP/Nexperia/We-En SI01P10(SOT-23).pdf P-канальний ПТ, Udss, В = 100, Id = 1 А, Ciss, пФ @ Uds, В = 388 @ 40, Qg, нКл = 3,2, Rds = 0,8 Ом, Ugs(th) = 3 В, Р, Вт = 0,77, Тексп, °C = -55...+150, Тип монт. = smd,... Група товару: Транзистори Корпус: SOT-23-3 Од. вим: шт