SI2302DS,215 TECH PUBLIC
SI2302DS.pdf
Виробник: TECH PUBLIC
MOSFET N-CH 20V 2.5A TO236AB Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 20V 2.5A TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 3.6A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 830mW (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 650mV @ 1mA (Min), Supplier Device Package: SOT-23 (TO-236AB), Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V, Vgs (Max): ±8V, Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 230 pF @ 10 V.
Інші пропозиції SI2302DS,215
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SI2302DS,215 Виробник : TECH PUBLIC SI2302DS.pdf MOSFET N-CH 20V 2.5A TO236AB Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
SI2302DS,215 SI2302DS,215 Виробник : NXP USA Inc. SI2302DS.pdf Description: MOSFET N-CH 20V 2.5A TO236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 3.6A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 830mW (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 650mV @ 1mA (Min)
Supplier Device Package: SOT-23 (TO-236AB)
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V
Vgs (Max): ±8V
Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 230 pF @ 10 V
SI2302DS,215 SI2302DS,215 Виробник : Nexperia SI2302DS.pdf MOSFETs N-CH TRENCH 20V 2.5A