SICRB12650
SICRB12650 SMC Diode Solutions
SICR12650%20%20SICRB12650%20%20SICRD12650%20%20SICRF12650%20N1995%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 12A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 750pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 12A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 650 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 12A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 750pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 12A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 650 V.
Інші пропозиції SICRB12650
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SICRB12650 SICRB12650 Виробник : SMC Diode Solutions SICR12650%20%20SICRB12650%20%20SICRD12650%20%20SICRF12650%20N1995%20REV.-.pdf Description: DIODE SIL CARBIDE 650V 12A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Supplier Device Package: D2PAK