SIL12-1A72-71L
SIL12-1A72-71L StandexMeder Electronics
44399024881036784datasheet_reed_relay_sil.pdf
Виробник: StandexMeder Electronics
Reed Relay 12VDC 1KOhm 1A SPST-NO(19.8x5.08x7.8)mm THT Dry
на замовлення 4720 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 148
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1.25A; max.200VDC; 145mW, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1.25A, Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC, Coil resistance: 1kΩ, Coil power consumption: 145mW, Mounting: PCB, Manufacturer series: SIL, Case: SIL, Contact resistance: 0.15Ω, Coil voltage min.: 8.4V DC, Coil voltage max.: 33V DC, Operating temperature: -20...70°C, Body dimensions: 19.2x5.08x7.62mm, Terminal pitch: 5.08mm.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SIL12-1A72-71L SIL12-1A72-71L Виробник : StandexMeder Electronics 44399024881036784datasheet_reed_relay_sil.pdf Reed Relay 12VDC 1KOhm 1A SPST-NO(19.8x5.08x7.8)mm THT Dry
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1.25A; max.200VDC; 145mW
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1.25A
Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC
Coil resistance: 1kΩ
Coil power consumption: 145mW
Mounting: PCB
Manufacturer series: SIL
Case: SIL
Contact resistance: 0.15Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 33V DC
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 19.2x5.08x7.62mm
Terminal pitch: 5.08mm
на замовлення 417 шт:
Мінімальне замовлення: 3
SIL12-1A72-71L SIL12-1A72-71L Виробник : Standex-Meder Electronics viewer.php?file=https%3A%2F%2Fstandexelectronics.com%2Fwp-content%2Fuploads%2Fdatasheet_reed_relay_SIL.pdf Description: RELAY REED SPST 0.5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 12 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 0.7 ms
Release Time: 0.1 ms
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
SIL12-1A72-71L SIL12-1A72-71L Виробник : MEDER electronic 3312100071e-1633596.pdf Reed Relays 1 Form A 12 V SIL
на замовлення 262 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 41
SIL12-1A72-71L Виробник : STANDEXMEDER datasheet-reed-relay-series-sil.pdf Description: STANDEXMEDER - SIL12-1A72-71L - REED-RELAIS, SPST-NO, 200V, 1A, THT
tariffCode: 85364110
productTraceability: No
Schaltspannung, max.: 200V
rohsCompliant: YES
Spulenwiderstand: 1kohm
Relaismontage: Durchsteckmontage
Schaltstrom, max.: 1A
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Spulenspannung: 12VDC
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: SIL Series
на замовлення 85 шт:
SIL121A72-71L
товару немає в наявності
товару немає в наявності
SIL12-1A72-71L Виробник : Standex-Meder Electronics SIL12-1A72-71L.pdf Герконове реле, Iк = 500 мА, Ro = 1 000 Ом, Uк, В = 200 (AC), 200 (DC), Uн, В = 12, Тексп, °C = -20...+70, Тип монт. = Вивідний, Форма конт. = SPST-NO, toff = 0,1 мс, Вид конт. групи = 1C, Час спрац. = 0,7 мс,... Група товару: Реле Корпус: DIP Од. вим: шт