SL 3 101 13 G Fischer Elektronik
datasheet.xhtml
Виробник: Fischer Elektronik
Description: MALE HEADER 0.635 MM, DIMENSIO
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 163°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Tin
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 7.87µin (0.200µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MALE HEADER 0.635 MM, DIMENSIO, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 163°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Tin, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 7.87µin (0.200µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled.
Інші пропозиції SL 3 101 13 G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SL310113G SL310113G Виробник : FISCHER ELEKTRONIK Category: Pin headers
Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 13; THT; 3A; 250V; SL 3
Body colour: black
Body material: polyamide 46
Manufacturer series: SL 3
Contact material: bronze
Operating temperature: -40...163°C
Connector: pin header
Type of connector: pin strips
Electrical mounting: THT
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 2.54mm
Height: 4.6mm
Overall length: 10.4mm
Length of metal part: 10.1mm
Current rating: 3A
Number of pins: 13
Rated voltage: 0.25kV
Lead length: 5.8mm