SL 3 101 25 S Fischer Elektronik
datasheet.xhtml
Виробник: Fischer Elektronik
Description: MALE HEADER 0.635 MM, DIMENSIO
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 25
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 163°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 7.87µin (0.200µm)
Contact Finish - Post: Tin
Написати відгук
Description: MALE HEADER 0.635 MM, DIMENSIO, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 25, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 163°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Tin, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 7.87µin (0.200µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled.
Інші пропозиції SL 3 101 25 S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SL310125S SL310125S Виробник : FISCHER ELEKTRONIK Category: Pin headers
Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 25; THT; 3A; 250V; SL 3
Type of connector: pin strips
Connector: pin header
Kind of connector: male
Number of pins: 25
Electrical mounting: THT
Current rating: 3A
Rated voltage: 0.25kV
Manufacturer series: SL 3
Spatial orientation: angled
Contacts pitch: 2.54mm
Connector pinout layout: 1x25
Contact plating: selectively gold plated
Kind of package: bulk
Lead length: 5.8mm
Flammability rating: UL94V-0
Height: 4.6mm
Contact material: bronze
Body material: polyamide 46
Overall length: 10.4mm
Length of metal part: 10.1mm
Body colour: black
Operating temperature: -40...163°C