SLB300S48C
SLB300S48C SL POWER / Advanced Energy
SLB300%20DS.pdf
Виробник: SL POWER / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 48V 202W
Power (Watts): 202W (300W Forced Air)
Features: PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, CSA, cURus, UL
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 4.2 A
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 202W, Power (Watts): 202W (300W Forced Air), Features: PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, CSA, cURus, UL, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 4.2 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SLB300S48C SLB300S48C Виробник : Advanced Energy / SL Power SLB300%20DS.pdf Power Supplies - Chassis Mount 300W 48V 4.2A Class II
на замовлення 22 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SLB300S48C SLB300S48C Виробник : Condor / SL Power SLB300_DS-2399239.pdf Switching Power Supplies 300W 48V 4.2A Class II
на замовлення 34 шт:
SLB300S48C SLB300S48C Виробник : SL Power SLB300%20DS.pdf Switching Power Supplies 300W 48V 4.2A Class II