SLD-150-12
SLD-150-12 MEAN WELL
SLD-150.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 150W; 12VDC; 12A; 120÷305VAC; SLD-150
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 150W
Output voltage: 12V DC
Output current: 12A
Supply voltage: 120...305V AC; 170...431V DC
Body dimensions: 330x35x22mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -25...85°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 92%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant power
Caution!: rated parameters obtained at full load
Additional functions: active PFC
Manufacturer series: SLD-150
Output voltage range: 8.4...12V DC
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: O/P +12V/12A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 12.99" L x 1.38" W x 0.87" H (330.0mm x 35.0mm x 22.0mm), Voltage - Output: 12V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating), Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 305VAC, 431VDC, Approval Agency: CB, CE, EAC, ENEC, UKCA, Ratings: NEMA 410, Efficiency: 92%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 120VAC, 170VDC, Power (Watts): 144 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.86 kV, Standard Number: 60335-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=SLD-150 Description: O/P +12V/12A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 12.99" L x 1.38" W x 0.87" H (330.0mm x 35.0mm x 22.0mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 305VAC, 431VDC
Approval Agency: CB, CE, EAC, ENEC, UKCA
Ratings: NEMA 410
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 120VAC, 170VDC
Power (Watts): 144 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.86 kV
Standard Number: 60335-1
на замовлення 26 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=SLD-150 LED Power Supplies 144W 120-305VAC 8.4-12V 12A CV + CC
на замовлення 46 шт:
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. sld-150-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 144W Single 4-Pin
на замовлення 12 шт:
Мінімальне замовлення: 5
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=SLD-150 Description: MEAN WELL - SLD-150-12 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 144 W, 12 V, 12 A, Konstantstrom, Konstantspannung
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 12A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 120VAC
Produktpalette: SLD-150 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: Haushalt & LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 144W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 11 шт:
Мінімальне замовлення: 4
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : MEAN WELL SLD-150-spec.pdf AC/DC, 144W, Вхід: 120-305VAC/170-431VDC, Вихід: 12V/12A, розміри 330x35x22 мм, -25...+85 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SLD-150-12 SLD-150-12 Виробник : MEAN WELL SLD-150-spec.pdf AC/DC, 144W, Вхід: 120-305VAC/170-431VDC, Вихід: 12V/12A, розміри 330x35x22 мм, -25...+85 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт