SLD-150-24
SLD-150-24 MEAN WELL
SLD-150.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 150W; 24VDC; 6.3A; 120÷305VAC; OUT: 1
Kind of power supply: LED
Power: 150W
Output voltage: 24V DC
Output voltage range: 16.8...24V DC
Output current: 6.3A
Supply voltage: 120...305V AC; 170...431V DC
Body dimensions: 330x35x22mm
Manufacturer series: SLD-150
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -25...85°C
Additional functions: active PFC
Efficiency: 93%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant power
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 30 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 150W; 24VDC; 6.3A; 120÷305VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 150W, Output voltage: 24V DC, Output voltage range: 16.8...24V DC, Output current: 6.3A, Supply voltage: 120...305V AC; 170...431V DC, Body dimensions: 330x35x22mm, Manufacturer series: SLD-150, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -25...85°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Efficiency: 93%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : MEAN WELL 3965072.pdf Description: MEAN WELL - SLD-150-24 - LED-Treiber, Haushalt & LED-Beleuchtung, 151.2 W, 24 V, 6.3 A, Konstantstrom, Konstantspannung
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 6.3A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 120VAC
Ausgangsleistung, max.: 151.2W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=SLD-150 LED Power Supplies 151.2W 120-305VAC 16.8-24V 6.3A CV + CC
на замовлення 68 шт:
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. sld-150-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 151.2W Single 4-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 5
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=SLD-150 Description: O/P +24V/6.3A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 12.99" L x 1.38" W x 0.87" H (330.0mm x 35.0mm x 22.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (With Derating)
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 305VAC, 431VDC
Approval Agency: CB, CE, EAC, ENEC, UKCA
Ratings: NEMA 410
Efficiency: 93%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 6.3A
Voltage - Input (Min): 120VAC, 170VDC
Power (Watts): 151 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.86 kV
Standard Number: 60335-1
на замовлення 42 шт:
на замовлення 10 шт:
на замовлення 18 шт:
Мінімальне замовлення: 4
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : MEAN WELL SLD-150-spec.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 120-305VAC/170-431VDC, Вихід: 24V/6.3A, розміри 330x35x22 мм, -25...+85 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SLD-150-24 SLD-150-24 Виробник : MEAN WELL SLD-150-spec.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 120-305VAC/170-431VDC, Вихід: 24V/6.3A, розміри 330x35x22 мм, -25...+85 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт