SLP 2 16 144 64 Z
SLP 2 16 144 64 Z Fischer Elektronik
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 64
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 163°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 157.5µin (4.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.110" (2.80mm)
Overall Contact Length: 0.567" (14.40mm)
Contact Length - Mating: 0.319" (8.10mm)
Написати відгук
Description: Two rows, 2-72 contacts, for PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 64, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 163°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Tin, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 157.5µin (4.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.110" (2.80mm), Overall Contact Length: 0.567" (14.40mm), Contact Length - Mating: 0.319" (8.10mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SLP21614464Z SLP21614464Z Виробник : FISCHER ELEKTRONIK Category: Pin headers
Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 64; THT; 3A; 250V; 2x32
Kind of package: bulk
Contact plating: tinned
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...163°C
Contacts pitch: 2.54mm
Overall length: 14.4mm
Current rating: 3A
Number of pins: 64
Connector pinout layout: 2x32
Rated voltage: 0.25kV