SM-42A203 Nidec Components Corporation
sm-42&sm-43.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 20KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 20 kOhms
Number of Turns: 11
Написати відгук
Description: TRIMMER 20KOHM 0.25W J LEAD SIDE, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Resistance: 20 kOhms, Number of Turns: 11.
Інші пропозиції SM-42A203
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SM-42A203 SM-42A203 Виробник : Nidec Components sm_42_26sm_43-1827485.pdf Trimmer Resistors - SMD 20 KW 5mm SMD 11 turn, J-lead, side-adjustment