SM20B-PBDSS-TF
SM20B-PBDSS-TF JST Sales America Inc.
ePBV.pdf
Виробник: JST Sales America Inc.
Description: CRIMP-STYLE 2.0MM DOUBLE-ROW/SEC
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC/DC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 749 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CRIMP-STYLE 2.0MM DOUBLE-ROW/SEC, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 100VAC/DC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Інші пропозиції SM20B-PBDSS-TF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SM20B-PBDSS-TF SM20B-PBDSS-TF Виробник : JST Sales America Inc. ePBV.pdf Description: CRIMP-STYLE 2.0MM DOUBLE-ROW/SEC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC/DC
Current Rating (Amps): 3A
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular