SM400T200D1
SM400T200D1 SMC Diode Solutions
SM400T200D1%20N2269%20REV.E.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE MODULE SCHOTTKY 200V 200A
Packaging: Box
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 990 mV @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MODULE SCHOTTKY 200V 200A, Packaging: Box, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 990 mV @ 200 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 200 V.