SMB10J40CAH
SMB10J40CAH Taiwan Semiconductor Corporation
SMB10JH SERIES_A2102.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 1000W (1kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 1000W (1kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції SMB10J40CAH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SMB10J40CAH SMB10J40CAH Виробник : Taiwan Semiconductor SMB10JH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1000W, 46.8V, 5%, Bidirectional, TVS