SMS12RE-4TR29
SMS12RE-4TR29 Souriau-Sunbank by Eaton
smsflameretardant2.pdf
Виробник: Souriau-Sunbank by Eaton
Description: CONN HEADER VERT 12POS 5.08MM
Packaging: Bulk
Features: Mounting Flange
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 4
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Ingress Protection: IP40
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 118.1µin (3.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.173" (4.40mm)
Insulation Height: 0.520" (13.20mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.972" (24.70mm)
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating: 0.280" (7.11mm)
на замовлення 1941 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 12POS 5.08MM, Packaging: Bulk, Features: Mounting Flange, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 4, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: IP40, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.200" (5.08mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 118.1µin (3.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.173" (4.40mm), Insulation Height: 0.520" (13.20mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.972" (24.70mm), Insulation Material: Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.200" (5.08mm), Contact Length - Mating: 0.280" (7.11mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 155 шт:
Кількість Ціна
SMS12RE4TR29 SMS12RE4TR29 Виробник : SOURIAU-SUNBANK / EATON 2801117.pdf Description: SOURIAU-SUNBANK / EATON - SMS12RE4TR29 - Printbuchse, Wire-to-Board, 5.08 mm, 4 Reihe(n), 12 Kontakt(e), Leiterplattenmontage
tariffCode: 85366930
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 5.08mm