Продукція > KYOCERA AVX > SNAI30471M250BK
SNAI30471M250BK
SNAI30471M250BK KYOCERA AVX
SNA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 250V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 50 kHz
на замовлення 298 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 250V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 50 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SNAI30471M250BK SNAI30471M250BK Виробник : KYOCERA AVX SNA_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 470uF 20% 2 Ter minal
на замовлення 293 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SNAI30471M250BK Виробник : KYOCERA AVX SNA-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 470uF; 250VDC; Ø30x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: Ø30x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SNA
Operating current: 1.74A
Height: 30mm
Diameter: 30mm