SPFC-PQ38-250
SPFC-PQ38-250 Signal Transformer
ds-ST-SPFC-series.pdf
Виробник: Signal Transformer
Description: PWR FACTOR COR PQ38 PCB 250W
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Horizontal, 6 Leads
Size / Dimension: 1.496" L x 1.260" W (38.00mm x 32.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 197mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 5.1A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: Radial, Horizontal, 6 Leads
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Inductance: 300 µH
Current Rating (Amps): 3 A
на замовлення 625 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PWR FACTOR COR PQ38 PCB 250W, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Horizontal, 6 Leads, Size / Dimension: 1.496" L x 1.260" W (38.00mm x 32.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 197mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 5.1A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: Radial, Horizontal, 6 Leads, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Inductance: 300 µH, Current Rating (Amps): 3 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPFC-PQ38-250 Виробник : BEL ds-ST-SPFC-series.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; THT; 300uH; Ioper: 3A; ±10%; 38x32mm; Isat: 5.1A
Operating temperature: -40...125°C
Mounting: THT
Type of inductor: wire
Inductance: 0.3mH
Body dimensions: 38x32mm
Max resistance: 197mΩ
Operating current: 3A
Saturation current: 5.1A
Tolerance: ±10%
Test frequency: 0.1MHz
на замовлення 630 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
SPFC-PQ38-250 SPFC-PQ38-250 Виробник : Bel Signal Transformer ds_ST_SPFC_series.pdf Common Mode Chokes / Filters PWR FACTOR COR PQ38 PCB 250W