SPM25-120-D48P-C
SPM25-120-D48P-C Murata Power Solutions Inc.
SPM25_PDF_ISOLATEDDCDCCONVERTER?lastModifiedDatetime=20250707193426
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 25W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 2.1A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 25W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 2.1A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPM25-120-D48P-C SPM25-120-D48P-C Виробник : Murata Power Solutions spm25-2941072.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole DC/DC TH 36-75Vin, 12Vout, 25W, Positive Logic, RoHS
товару немає в наявності
Description: Converter: DC/DC; 25.2W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 12VDC; Iout: 2.1A; DIP
Type of converter: DC/DC
Power: 25.2W
Input voltage: 36...75V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 2.1A
Case: DIP
Mounting: THT
Manufacturer series: SPM
Body dimensions: 25.4x25.4x10.41mm
Efficiency: 87%
Operating temperature: -40...85°C
Insulation voltage: 1.6kV DC