SPP15P10PLHXKSA1
SPP15P10PLHXKSA1 Infineon Technologies
spp15p10plh_rev1.4.pdf
Виробник: Infineon Technologies
Trans MOSFET P-CH 100V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Automotive AEC-Q101
на замовлення 1287 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 247
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INFINEON - SPP15P10PLHXKSA1 - Leistungs-MOSFET, p-Kanal, 100 V, 15 A, 0.14 ohm, TO-220, Durchsteckmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Durchsteckmontage, Drain-Source-Spannung Vds: 100V, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 15A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 1.5V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 128W, Bauform - Transistor: TO-220, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: p-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.14ohm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPP15P10PLHXKSA1 SPP15P10PLHXKSA1 Виробник : Infineon Technologies spp15p10plh_rev1.4.pdf Trans MOSFET P-CH 100V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
на замовлення 500 шт:
Мінімальне замовлення: 500
SPP15P10PLHXKSA1 SPP15P10PLHXKSA1 Виробник : Infineon Technologies SPP15P10PL+H_Rev1.4.pdf?folderId=db3a3043156fd5730115d6a107c41454&fileId=db3a304325afd6e001264b6ae1090c81 Description: MOSFET P-CH 100V 15A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 200mOhm @ 11.3A, 10V
Power Dissipation (Max): 128W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1.54mA
Supplier Device Package: PG-TO220-3
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 62 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1490 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2 шт:
Мінімальне замовлення: 2
SPP15P10PLHXKSA1 SPP15P10PLHXKSA1 Виробник : INFINEON SPP15P10PL+H_Rev1.4.pdf?folderId=db3a3043156fd5730115d6a107c41454&fileId=db3a304325afd6e001264b6ae1090c81 Description: INFINEON - SPP15P10PLHXKSA1 - Leistungs-MOSFET, p-Kanal, 100 V, 15 A, 0.14 ohm, TO-220, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 100V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 15A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 1.5V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 128W
Bauform - Transistor: TO-220
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: p-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.14ohm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 208 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 803 шт:
Мінімальне замовлення: 59
товару немає в наявності
товару немає в наявності
SPP15P10PLHXKSA1 SPP15P10PLHXKSA1 Виробник : Infineon Technologies Infineon_SPP15P10PLH_DS_v01_04_en-3167189.pdf MOSFET TRENCH >=100V