SPP80N03S2-03
SPP80N03S2-03 Infineon Technologies
SP%28I%2CP%2CB%2980N03S2-03.pdf
Виробник: Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 30V 80A TO220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.4mOhm @ 80A, 10V
Power Dissipation (Max): 300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: PG-TO220-3-1
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 150 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7020 pF @ 25 V
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 167
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 30V 80A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 80A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.4mOhm @ 80A, 10V, Power Dissipation (Max): 300W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: PG-TO220-3-1, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 150 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7020 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPP80N03S2-03 Виробник : ROCHESTER ELECTRONICS SP%28I%2CP%2CB%2980N03S2-03.pdf Description: ROCHESTER ELECTRONICS - SPP80N03S2-03 - SPP80N03 - OPTIMOS, 80A, 30V, 0.0034OHM,
euEccn: TBC
hazardous: true
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
usEccn: TBC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 400 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 236
SPP80N03S2-03 Виробник : infineon SP%28I%2CP%2CB%2980N03S2-03.pdf 08+
SPP80N03S2-03 SPP80N03S2-03 Виробник : Infineon Technologies SP%28I%2CP%2CB%2980N03S2-03.pdf Description: MOSFET N-CH 30V 80A TO220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V