SPV-150-12
SPV-150-12 MEAN WELL
SPV-150-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,programmable; 150W
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; programmable
Power: 150W
Output voltage: 12V DC
Output current: 12.5A
Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC
Body dimensions: 215x115x50mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -20...65°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 82%
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 2.4...13.2V DC
Kind of case: 912L
Power supply unit features: signal control 1-5.5V DC required
Manufacturer series: SPV-150
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,programmable; 150W, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; programmable, Power: 150W, Output voltage: 12V DC, Output current: 12.5A, Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC, Body dimensions: 215x115x50mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -20...65°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 1, Efficiency: 82%, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 2.4...13.2V DC, Kind of case: 912L, Power supply unit features: signal control 1-5.5V DC required, Additional functions: active PFC; output voltage adjustment from 20-110% by 1-5.5V DC external signal, Manufacturer series: SPV-150.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPV-150-12 SPV-150-12 Виробник : MEAN WELL SPV-150-spec.pdf Switching Power Supplies 150W 12V 12.5A W/PFC Function
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SPV-150-12 SPV-150-12 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=SPV-150 Description: MEAN WELL - SPV-150-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 150 W, 12 V, 12.5 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: SPV-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 12.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 150W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
SPV-150-12 SPV-150-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. spv-150-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 12.5A 150W 9-Pin
товару немає в наявності
товару немає в наявності
SPV-150-12 SPV-150-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SPV-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Packaging: Box
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 12.5 A