SPV-300-12
SPV-300-12 MEAN WELL USA Inc.
SPV-300-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 300W
Packaging: Box
Power (Watts): 300W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 83.5%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 25 A
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - SPV-300-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 300 W, 12 V, 25 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: SPV-300 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 300W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPV-300-12 SPV-300-12 Виробник : MEAN WELL SPV-300-spec.pdf Switching Power Supplies 300W 12V 25A W/PFC Function
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SPV-300-12 SPV-300-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. spv-300-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 25A 300W 9-Pin
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 2
SPV-300-12 SPV-300-12 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=SPV-300 Description: MEAN WELL - SPV-300-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 300 W, 12 V, 25 A
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: SPV-300 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 300W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт: