SR26NS126PM10
Код товару: 107373
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Пасивні компоненти > Перемикачі, тумблери
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Switch: rotary; Pos: 12; 0.3A/125VAC; 1A/30VDC; Poles number: 2; 30°
Type of switch: rotary
Number of positions: 12
Stable positions number: 6
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Poles number: 2
Indexed positions: 30°
Leads: for PCB
Switching method: BBM (non-shorting)
Max. contact resistance:: 25mΩ
Mounting hole diameter: Ø26mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Mechanical durability: 10000 cycles
Shaft surface: smooth
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 30mm
Fastening thread: M10x0,75
Body dimensions: Ø26x14.5mm
Diameter: 28.2mm
Length: 52.5mm
Operating temperature: -10...60°C