SRA8100H
SRA8100H Taiwan Semiconductor Corporation
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 8A, 100V, PLANAR SCHOTTKY
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Написати відгук
Description: 8A, 100V, PLANAR SCHOTTKY, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції SRA8100H
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SRA8100H SRA8100H Виробник : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 8A, 100V, Schottky Rectifier